Weekend dla narzeczonych Świecie 2014

ŚwiecieW dniach 28-30 listopada 2014 r. odbył się Weekend dla narzeczonych w Świeciu.

Jest to weekendowa wersja kursu przedmałżeńskiego prowadzona przez małżeństwa i księży. Uczestnicy mają możliwość posłuchać o doświadczeniu życia małżeńskiego i kapłańskiego oraz omówić między sobą różne tematy dotyczące ich wspólnego życia. Kolejne terminy zakładka NARZECZENI - KURS PRZEDMAŁŻEŃSKI.

Bazą lokalową Weekendu dla narzeczonych w Świeciu stały się budynki gościnnych Szkół Katolickich w Świeciu, a ich dyrektor włączył się w prowadzenie Weekendu dla narzeczonych. "Chcemy, żeby Szkoły Katolickie tętniły życiem również poza zajęciami lekcyjnymi, dlatego chętnie wspieramy takie inicjatywy" mówi ks. dyrektor Przemysław Szulc. W zajęcia włączył się też ks. Jarosław Kubiak z parafii św. Andrzeja Boboli w Świeciu: "dla nas jako kapłanów jest to bardzo ciekawe doświadczenie" - dodaje. W Świeciu w warsztatach wzięło udział 15 par narzeczonych. W prowadzenie włączyły się też dwie pary małżeńskie ze Świecia.

Kilka refleksji uczestników na koniec "Weekendu dla narzeczonych":

wyjaśniły nam się sprawy, o których nie wiedzieliśmy, będziemy się starali więcej rozmawiać

kurs wyjaśnił mi dużo spraw, rozjaśnił wątpliwości, wzbogacił życie, dał mi to pewność, że chcemy założyć rodzinę

bardziej zbliżyłam się do Boga

zobaczyłam, że ciężka droga nas czeka, ale damy radę

to był dobry czas dla nas, nie spędzony przed telewizorem, ale ze sobą

kurs umocnił nas w wierze, w której wychowali nas rodzice i odkryliśmy, że chcemy żyć w wierze

rozwialiśmy wszelkie wątpliwości, które były między nami

ustaliliśmy zasady według, których chcemy żyć

narzeczony: zobaczyliśmy, że musimy nauczyć się języka bardziej zrozumiałego, bo ona musi się domyślać

narzeczona: ja wtedy wymyślam różne rzeczy, które nie są prawdziwe

Zdjęcia: Krzysztof Nowicki i ks. Sławomir Ałaszewski