Rekolekcje w Bysławku


Rekolekcje małżeńskie to propozycje dla małżonków związanych sakramentalnym węzłem małżeńskim, którzy pragną pogłębić wzajemną więź. Jeśli organizatorzy nie zaznaczyli inaczej, rekolekcje odbywają się w trybie weekendowym. Forma rekolekcji zakłada konferencje połączone z dynamiką małżeńską. W trakcie rekolekcji istotnym elementem jest skupienie na współmałżonku, na co nie zawsze jest czas w codzienności.


Poniżej rodzaje rekolekcji prowadzonych przez Ośrodek Rekolekcyjny w Bysławku


7 języków miłości

Rekolekcje te zostały przygotowane z inspiracji lekturą książki G. Chapmana „5 Języków miłości”, choć się do niej nie ograniczają. Na 40 godzin spędzonych na rekolekcjach, 30 małżonkowie spędzają we dwoje. W tych rekolekcjach małżonkowie dowiedzą się dlaczego miłości nie jest uczuciem i w jaki sposób można ją wyrażać twórczo, celowo i codziennie. 


Budowa małżeńska

Rekolekcje w klimacie budowlanym. Tematem rekolekcji jest więź małżeńska i jej składowe. Małżonkowie dowiedzą się, dlaczego przeciwnikiem ich więzi jest czas. Nadto wyjadą z planem wzmocnienia więzi w najbardziej zaniedbanych obszarach.


Ślepa miłość

Rekolekcji o trosce małżeńskiej. Małżonkowie będą mieli okazję odkryć zakres troski małżeńskiej i odróżnić ją od  wzajemnej opieki, troskliwości i codziennych trosk. W ten sposób uczestnicy będą mogli odpowiedzieć sobie na pytanie „Jak naprawdę zatroszczyć się o współmałżonka?”.


W przygotowaniu:

Rekolekcje o akcie małżeńskim (seksie)

Rekolekcje o dialogu