26 marca 2023

Rekolekcje Zespołu Dobry Początek 2023


W dniach 24-26 marca 2023 odbyły się rekolekcje dla Diecezjalnego Zespołu Dobry Początek.


W 10 rocznicę do pierwszego Weekendu dla narzeczonych do Pelplina przyjechały 24 pary małżeńskie oraz 4 księży, którzy są przedstawicielami ponad 180 par małżeńskich i 60 księży, którzy w całej diecezji prowadzą weekendy lub spotkania dla narzeczonych. Rekolekcyjne nauki ukazujące kolejne prawdy kerygmatu wg programu „Pełnia życia” prowadził ks. Piotr Lipkowski. Ważne było również spotkanie robocze, na którym uczestnicy dzielili się doświadczeniem w prowadzeniu przygotowania narzeczonych do zawarcia sakramentalnego małżeństwa.

Na zakończenie rekolekcji Mszy św. przewodniczył ks. Bp Arkadiusz Okroj. Mówił o odwadze w wyznawaniu wiary u kilku świętych oraz u ks. Franciszka Blachnickiego. Wyraził też przekonanie o tym, jak ważne dla dzisiejszego Kościoła są zaangażowane w ewangelizację osoby świeckie. Docenił wysiłek małżonków i księży związany z prowadzeniem programów przygotowania do małżeństwa.

Na koniec uczestnicy kosztowali smakowity tort przygotowany z okazji jubileuszu 10 lat od pierwszego Weekendu dla narzeczonych.