Lekarz o NPR

kicińskaMetody Rozpoznawania Płodności w opinii

dr n. med. Aleksandry Kicińskiej,

wykładowcy Uniwersytetu Medycznego w Gdańsku.

Dr n. med. Aleksandra Kicińska jest lekarzem posługującym się metodą NaProTechnologii, zainicjowała powstanie NaProCentrum w Gdańsku. Jest lekarzem specjalistą chorób wewnętrznych, prowadzi na Uniwersytecie Medycznym między innymi zajęcia z metod rozpoznawania płodności (więcej: naprolekarz.pl; www.naprocentrum.pl).

 

 

 

Pobierz w formacie MP3 (6.52MB)

Z wykładu:

WHO - Światowa Organizacja Zdrowia  w 1987 roku wydała zalecenia promujące  „metody rozpoznawania płodności”  fertility awareness methods - FAM.

Nowoczesne metody rozpoznawania płodności są bardzo skuteczne niezależnie od wykształcenia - badania WHO: 93% kobiet niezależnie od miejsca zamieszkania i poziomu edukacji, statusu społecznego jest w stanie opanować umiejętność rozróżniania czasu płodności i niepłodności w cyklu miesięcznym.

Międzynarodowe badania potwierdzają skuteczność tych metod zarówno w staraniu się, jak i odkładaniu poczęcia (w przypadku odkładania skuteczność porównywalną
z metodami antykoncepcją hormonalną).

Metody Rozpoznawania Płodności oparte na badaniach naukowych dotyczących biologii i fizjologii cyklu kobiety. Natomiast "kalendarzyk" (czyli obliczenia bez obserwacji organizmu) nie ma nic wspólnego z oficjalną wiedzą medyczną - tylko 30% kobiet, które miesiączkują w sposób regularny (28 "+ -" 3 dni) ma owulację w połowie cyklu.

Badania WHO: potwierdzają zadowolenie małżonków stosujących NPR z relacji intymnych.

Kobiety stosujące Metody Rozpoznawania Płodności są bardziej świadome, mają większą wiedzę nt. płodności i swojego zdrowia prokreacyjnego.


 

Całość wykładu: tutaj (DORADCY ŻYCIA RODZINNEGO - DNI SKUPIENIA - 2013)


 

 

 

Duszpasterstwo Rodzin
Diecezji Pelplińskiej

Kuria Diecezjalna Pelplińska
Pokój 202
Ul. Biskupa Dominika 11
83-130 Pelplin

Więcej: kontakt

Tagi