17 kwietnia 2013

Szkolenie dla małżonków z NPR 2013.04.17

Odbyło się szkolenie z naturalnego planowania rodziny wg prof. Rotzera dla małżonków w dniu 17 kwietnia 2013.

Prelekcje wprowadzające wygłosili ks. Sławomir Ałaszewski, Duszpasterz Rodzin Diecezji Pelplińskiej oraz Bożena Kostewicz, Doradczyni Życia Rodzinnego.

Na szkolenie zgłosiło się 9 osób chcących dokładnie poznać swoją płodność. Kolejne spotkania będą odbywały się indywidualnie z doradcami życia rodzinnego dekanatu kartuskiego. Doradcy prowadzący szkolenie w swoim życiu stosują NPR i chętnie zgodzili się nauczyć tej sztuki przybyłych małżonków. Doradcy są dyplomowanymi nauczycielami metod rozpoznawania płodności wg Prof. Józefa Rotzera. Jest to pierwsze takie szkolenie w naszej diecezji od wielu lat. Organizatorzy uważają, że jest to dobry początek promocji tego pięknego stylu życia pozwalającego w pełni cieszyć się małżonkom wzajemną bliskością, intymnością i seksualnością.

Małżonkowie z wszystkich części naszej diecezji mogą uzyskać pomoc w rozpoznawaniu swojej płodności u doradców posługujących w ich parafiach lub parafiach sąsiednich. Zachęcamy, aby korzystać z wiedzy i doświadczenia naszych doradców rodzinnych.