1 czerwca 2014

Dzień Dziecka Więź

31 maja 2014 gościnnie, dzięki współpracy z dyrektorem Caritas Diecezji Pelplińskiej ks. Grzegorzem Weis, środowisko Więzi uczestniczyło w Dniu Dziecka zorganizowanym w Parku Miejskim w Starogardzie Gdańskim.

Namiot Centrum „Więź” odwiedziło mnóstwo dzieci i rodzin. Zespół Pedagogiczno-Edukacyjny oraz Wolontariusze prowadzili zajęcia dla dzieci, np.: plastyczne, malowanie twarzy… Specjaliści udzielali informacji dotyczących działalności Centrum „Więź” w zakresie pomocy rodzinie.

Natomiast w niedzielę 1 czerwca na placu przy ulicy Wróblewskiego w Starogardzie Gdańskim, odbyło się kolejne spotkanie z cyklu „Dwie godziny dla rodziny” zatytułowane „Dzień Dziecka”. Organizatorem spotkania była Pani Danuta Kozikowska, współorganizatorem Zespół Pedagogiczno – Edukacyjny oraz Wolontariusze z Centrum Psychologiczno-Pastoralnego „Więź” w Starogardzie Gdańskim. Wspólne działania pomogły sprawnie przeprowadzić rodzinne spotkanie, jak również zapewnić wiele zabawy i rozrywki dla dzieci w dniu ich święta.

Spotkanie rozpoczęło się przywitaniem gości przez Panią Danutę Kozikowską oraz Dyrektora Centrum „Więź” ks. Krzysztofa Naczk. Tradycyjnie prowadzeniem spotkania zajął się „Mikołaj”, czyli Jan Radzewicz. Po zakończeniu części oficjalnej, nadszedł czas na rozpoczęcie zabawy… Dla dzieci i rodziców zgromadzonych na placu przygotowano występ Dziecięcego Zespołu Tanecznego pod kierownictwem Pani Anny Biernat. Następnie dzieci włączyły się do zabaw sportowych i rekreacyjnych, jak również do wykonania wspólnej pracy plastycznej zatytułowanej „Dzieci świata”. Na zakończenie spotkania wszyscy uczestnicy dostali słodki upominek.