14 kwietnia 2013

WDN Chojnice 2013.04.12-14

Pierwszy Weekend dla narzeczonych przygotowujący do zawarcia sakramentu małżeństwa odbyły się w dniach od 12 do 14 kwietnia 2013 r. w Chojnicach.

Weekend dla narzeczonych” to autorski program przygotowania do sakramentu małżeństwa, który powstał w ramach Zespołu ds. Nowej Ewangelizacji działającego w naszej diecezji. W tym pilotażowym programie uczestniczyło kilka par narzeczonych. Weekend prowadziły cztery małżeństwa oraz dwóch księży. Te rekolekcje były formą warsztatów, w których narzeczeni pracowali razem we własnych parach. W związku z tym, w takim weekendzie nie może uczestniczyć tylko jedna osoba z pary przygotowującej się do zawarcia sakramentu małżeństwa. Weekend wypełniało kilkanaście tematów składających się ze świadectwa małżonków oraz części dotyczącej nauczania Kościoła prezentowanej zazwyczaj przez księdza. Następnie uczestnicy mieli zadanie w parze wykonać jakieś zadanie. Dzięki takiemu prowadzeniu weekendu narzeczeni mieli możliwość usłyszenia o wielu sytuacjach z życia animatorów, co skłaniało ich do prowadzenia pogłębionej rozmowy o ważnych zagadnieniach dotyczących ich przyszłego życia. Ciekawostką był kurs tańca, który wywołał duże zadowolenie wśród uczestników jak i animatorów.

Relacja z Weekendu dla narzeczonych

1. Ks. Wojciech Klawikowski