6 lutego 2019

Spotkanie rejonowe w Pelplinie 2019

Duszpasterstwo rodzin rejonu pomorskiego przeżywało w naszej diecezji spotkanie formacyjne w dniach 5-6 lutego 2019 r. Diecezjalni duszpasterze rodzin i diecezjalne doradczynie życia rodzinnego w archidiecezji gdańskiej oraz szczecińsko-kamieńskiej oraz z diecezji toruńskiej, koszalińsko-kołobrzeskiej, zielonogórsko-gorzowskiej i pelplińskiej spotykają się raz w roku, aby dzielić się doświadczeniem posługi duszpasterskiej w swoich diecezjach.

Główna część spotkanie rejonowego odbyła się w Gorzędzieju. O działalność Bractwa Małych Stópek w Starogardzie Gd. mówiły przedstawicielki Bractwa. Wykład na temat „Dyktatura subiektywizmu w etyce” wygłosiła dr Małgorzata Prusak, Przewodnicząca Stowarzyszenia Farmaceutów Katolickich. Mszy św. przewodniczył ks. Biskupa Ryszard Kasyna. Nasi goście odwiedzili również miasto Gniew oraz uczestniczyli w wykładzie na temat „Zintegrowany model pomagania rodzinie w Centrum WIĘŹ” prowadzony przez ks. dra Krzysztofa Naczka. W drugim dniu obrad uczestnicy wysłuchali wykładu na temat „Katecheza dla narzeczonych i formacja małżonków w doświadczeniu duszpasterskim Diecezji Pelplińskiej” prowadzony przez ks. dra Sławomira Ałaszewskiego.