10 lipca 2016

Rekolekcje doradców rodzinnych 2016.07.8-10

Odbyły się rekolekcje dla doradców życia rodzinnego 2016.

Swoim doświadczeniem wiary i przemyśleniami na temat teologii ciała Jana Pawła II dzielił się z uczestnikami ks. dr Sławomir Kunka.

W dniach 8-10 lipca 2016 prelegent przybliżał doradcom rodzinnym tajniki myśli ukazującej świętość ciała ludzkiego.  W rekolekcjach brało udział 180 doradców rodzinnych diecezji pelplińskiej.

Ks. Kunka mówił, że Bóg zbawia nas przez ciało. Jest Bóg, jest człowiek a pomiędzy nimi Ciało Chrystusa. Najważniejszym ciałem dla człowieka wierzącego jest Ciało Chrystusa.

Ks. Sławomir mówił, że tylko Bóg może zaspokoić wszystkie pragnienia ludzkiego serca. Nie jest w stanie do końca ich zaspokoić nawet najlepszy współmałżonek.

Ktoś może powiedzieć, że lepiej by było gdyby Bóg stworzył człowieka bez „tej seksualności”. „Nie!” – mówił rekolekcjonista – cielesność, seksualność jest święta. Pierwszym sanktuarium, w którym był złożony Najświętszy Sakrament było niepokalane łono Maryi.

„On i ona – dzieci jednego Ojca”

Nagrania z rekolekcji

1. Stworzenie jako dar Miłości. Wprowadzenie do „teologii ciała”

2. Pierwotne doświadczenia Adama a nasze doświadczanie miłości

3. Diabelska pokusa bycia „jak Bóg” a obraz Boży w człowieku

4. Matka Boża

5. Ojcostwo Boga a miłość oblubieńcza

6. Mowa ciała. Przysięga i wierność

7. Rodzina w drodze do domu Ojca

Mszę św. na zakończenie rekolekcji sprawował bp. Wiesław Śmigiel. Mówił, że w ważnej choć czasem niełatwej posłudze doradcy rodzinni nie są sami, jest z nimi Jezus Chrystus. Ksiądz Biskup po zakończonej Mszy św. wręczył misje kanoniczne nowym doradcom życia rodzinnego, którzy ukończyli szkolenie w dekanacie skarszewskim i łebskim.