19 października 2015

Otwarcie Centrum Wieź w Chojnicach 2015.10.19

Uroczyście otwarty oddział Centrum Psychologiczno-Pastoralnego „Więź” w Chojnicach oferuje pomoc psychologiczną, psychoterapię indywidualną, małżeńską i rodzinną, zajęcia rozwojowe dla dzieci oraz Akademię dla osób 50 plus.

W dniu 19 października 2015 r. miała miejsce uroczysta inauguracja działalności oddziału Centrum Psychologiczno – Pastoralnego „Więź” w Chojnicach. Biskup Diecezjalny Ryszard Kasyna przeciął wstęgę i poświęcił pomieszczenia Centrum. Psychologowie i pedagodzy pracujący w Centrum „Więź” świadczą pomoc zarówno osobom indywidualnym jak i małżeństwom oraz rodzinom szukającym wsparcia w różnych trudnościach życiowych i kryzysach osobistych. Jak podkreśla jedna z osób prowadzących psychoterapię, pomoc psychologiczna jest dla każdego człowieka, ponieważ każdy może mieć trudniejszy okres w swoim życiu lub może korzystać z psychoterapii, aby rozwijać się i lepiej wykorzystywać swój potencjał życiowy. Centrum Psychologiczno – Pastoralne „Więź” zostało powołane dekretem Księdza Biskupa Ryszarda Kasyny w drugą rocznicę beatyfikacji Jana Pawła II, 1 maja 2013 roku. Po Tczewie i Starogardzie Gdańskim, Chojnice są już trzecim miastem, w którym działa Centrum „Więź”. Oprócz pomocy psychologicznej i terapeutycznej Centrum oferuje  również zajęcia rozwojowe dla dzieci w każdą sobotę, wolontariat dla młodzieży oraz zajęcia dla osób 50 plus z angielskiego, ABC komputera i Internetu, treningu umysłu, pamięci i koncentracji, rękodzielnicze oraz gimnastyczne. Siedziba Centrum „Więź” w Chojnicach znajduje się na ul. Młodzieżowej 44 (boczne wejście Gimnazjum nr 1). Więcej informacji propozycjach Centrum „Więź” na stronie www.centrumwiez.pl.

Relacja z całości spotkania

Ks. dr Sławomir Ałaszewski, duszpasterz rodzin diecezji pelplińskiej

Ks. dr Krzysztof Naczk, dyrektor Centrum Psychologiczno – Pastoralnego „Więź”

Ks. Bp dr Ryszard Kasyna, Biskup Pelpliński