28 maja 2017

Krajowy Zjazd INER w Pelplinie 2017.05.26-28

Odbył się w Pelplinie Krajowy Zjazd Konsultantów-Instruktorów Instytutu Naturalnego Planowania Rodziny

wg metody Profesora Josefa Rötzera (INER). Gościem spotkania w dniach 26-28 maja 2017 r. była Pani Elizabeth Rötzer, córka Profesora.

Elizabeth Rötzer rozpoczęła pracę z ojcem nad rozwojem metody w latach 70-tych XX wieku. Znaczący był jej udział w powstaniu książki „Ja i mój cykl” i kolejnych publikacji Profesora. Po śmieci ojca w roku 2010 stała się kontynuatorem misji ojca, prowadząc szkolenia NPR i będąc łącznikiem ośrodków INER w 20 krajach świata.

O metodzie prof. J. Rötzera

Metoda austriackiego lekarza, prof. Josefa Rötzera umożliwia rozpoznanie okresów płodności i niepłodności w cyklu miesiączkowym. Prof. Rötzer w naukowy sposób wykazał zależność między cyklicznie występującymi, łatwymi do zaobserwowania objawami w przebiegu cyklu miesiączkowego a możliwością określenia obecnego stanu płodności lub niepłodności kobiety.

Zalety:

– Pomaga kobietom dbać o ich zdrowie.
– Pozwala skutecznie odłożyć poczęcie, umożliwia wybór najlepszego czasu na poczęcie dziecka.
– Parom które mają trudności z poczęciem pomaga w wyborze czasu najbardziej płodnego.
– Małżonkowie mają szansę pogłębiać wzajemne relacje – metoda mobilizuje do dialogu na temat pożycia intymnego, pozwala na głębokie uszanowanie współmałżonka.
– Poprawia jakość relacji między małżonkami co sprzyja trwałości związku (rozpada się tylko ok 4% par).

Co jest takiego w tym NPR, że się tym zajmujesz?

Osoby, które w swoim małżeństwie stosują naturalne planowanie rodziny (NPR), niektóre z nich uczą tego innych,

zostały zapytanie:

co w tym NPR jest takiego, że się tym zajmujesz?

Wszystkie wypowiedzi w jednym MP3

NPR to fascynacja fizjologią

Beata i Michał

NPR to akceptacja kobiecości i męskości