15 sierpnia 2012

Od Oceanu do Ocaenu Kościerzyna 2012.08.15

Jasnogórska Pani peregrynuje od Oceanu do Oceanu w obronie życia.

15 sierpnia 2012 gościliśmy Maryję w znaku Jej Obrazu w Kościerzynie.

Ikona Jasnogórskiej Pani peregrynuje w obronie życia od Oceanu Spokojnego do Oceanu Atlantyckiego. Czynimy Ją i prosimy, aby wstawiała się do Boga i wypraszała szacunek dla każdego ludzkiego życia. Ufamy, że wyprosi taką postawę ludzkich serc, że każde życie będzie przyjęte z radością i ufnością w Bożą Opatrzność.

Całość peregrynacji na stronie: www.vonozeanzuozean.org/pl

15 sierpnia 2012 r. Jasnogórską Panią peregrynującą po Azji i Europie gościliśmy w Kościerzynie, w mieście dwóch sanktuariów.

Uroczystości rozpoczęły się w Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej.

Następnie odbyła się procesja do na plac przy Sanktuarium Matki Bożej Królowej Rodzin.

Uczestników uroczystości przywitał gospodarz miejsca Ks. Prałat Marian Szczepiński, Kustosz Sanktuariów.

Słowo powitania wygłosił J. E. Ks. Bp Wiesław Śmigiel

Odczytano uroczyście Modlitwę w obronie życia

Mszy św. przewodniczył i homilię wyłosił J. E. Ks. Abp Henryk Muszyński

WYBRANE MYŚLI Z HOMILII:

„To nie jest dzieło ludzi, ale jest to dzieło samego Boga”- tak w początkowych słowach homilii Ks. Arcybiskup powiedział o peregrynacji.Dalej mówił: „to nawiedzenie jest odpowiedzią ludzi wierzących Kościoła na śmiertelne zagrożenie człowieka w  świecie globalnym (…) Jesteśmy świadkami jak wiele milionów ludzi umiera niepotrzebnie dlatego, że drugi człowiek zapomniał swoim powołaniu i że sam żyje z łaski Boga i innych ludzi”

„Detronizuje się niejako Boga i człowiek stawia się w miejsce samego Boga, ten który sam otrzymał życie chce decydować o prawie do życia innych”. (…) Takiego prawa, nikt nigdy człowiekowi nie dał, takiego prawa Bóg nigdy nie dał, żadnemu parlamentowi – a jeżeli ustawodawstwo parlamentarne jest sprzeczne z prawem Bożym, to… – pytał Ks. Arcybiskup –  godzi się bardziej słuchać ludzi niż Boga?”

„Bóg nikogo nie chce zniewalać – On proponuje miłość i czeka na odpowiedź”.

„Źródłem wiary jest Ewangelia”

„Trzeba łaski wiary, by dostrzec ten wielki cud. Bez łaski wiary nawet matki kwestionują, że ta istota pod ich sercem jest drugą niepowtarzalną istotą  (…) w tym jest prymitywizm, barbarzyństwo, kiedy prawa do życia odmawia się najbardziej potrzebującym, także chorym, także tym którzy są upośledzeni…”

„Chrystus po to umarł, by żadne życie nie było daremne i bezsensowne. (…) Każde cierpienie, ofiara znoszona z Chrystusem ma wymiar zbawczy.”

„Jest pilna potrzeba wielkiej modlitwy”

Maryja wędruje po świecie z konkretnym zadaniem, poznacie je po wysłuchaniu homilii.

Relacja na stronie Od Oceanu do Oceanu

W związku z wydarzeniem obrony życia ludzkiego od poczęcia do naturalnej śmierci obył się rajd rowerowy

Wyjazd z Kościerzyny

W Stężycy dołączają kolejni pielgrzymi