13 grudnia 2022

Formacja małżeństw 2022.12.9-11


W Osadzie Jeziornej odbyły się rekolekcje dla małżeństw Droga do jedności, Formacja małżeńska, w dniach 9-11 grudnia 2022 r.


Rekolekcje przeprowadziły siostry Samuela i Marianna ze Wspólnoty Koinonia Św. Pawła z Kielc oraz Dorota i Sławomir Liss z wsparciem duchowym ks. Sławomira Ałaszewskiego.

W świetle Słowa Bożego prowadzący ukazywali piękno powołania chrześcijańskiego do życia w małżeństwie i rodzinie, która jest wspólnotą życia i miłości. Podczas rekolekcji małżonkowie odkrywali na nowo, jak budować właściwe relacje małżeńskie i rodzinne, przetrwać kryzysy, dążyć do  prawdziwej miłości oraz jak pomagać innym małżeństwom w budowaniu jedności.

W formacji małżeńskiej uczestniczyło 6 para małżeńskich. Dziękujemy małżonkom, którzy przyjęli zaproszenie do udziału.

Szczególną wdzięczność budzi fakt, że Siostry przekazały naszej diecezji materiały do prowadzenia ich autorskiego programu Droga do jedności w wersji weekendowej lub dziewięciu spotkań. Materiały posłużą do prowadzenie Wieczorów dla małżonków w diecezji pelplińskiej.


Zapraszamy na kolejne weekendy lub tygodnie lub comiesięczne spotkania, na których małżonkowie mogą zbliżyć się do Boga i siebie nawzajem no i wejść na szczęśliwszy poziom swojego małżeństwa.

Miejsca i kontakty do organizatorów Wieczorów dla małżonków www.dobry-poczatek.pl

Koinonia Św. Pawła z Kielc www.rmissio.pl

Siostry napisały na swojej stronie: Wielką radością było dla nas przekazanie metodologii Diecezjalnemu Duszpasterzowi Rodzin Diecezji Pelplińskiej i jego ekipie. Dzięki temu mamy nadzieję, że Słowo będzie biegło i coraz więcej małżeństw będzie mogło uczestniczyć w formacji.