23 marca 2019

Dzień Skupienia Zespołu Dobry Początek 2019.03.23

W dniu 23 marca 2019 r. odbył się trzeci dzień skupienia dla kapłanów i małżonków Diecezjalnego Zespołu Dobry Początek.

Miało to miejsce z okazji Święta Patronalnego Zespołu Dobry Początek, które przypada w Uroczystość Zwiastowania Najświętszej Maryi Panny, 25 marca.

Spotkanie odbyło się w parafii Świętej Trójcy w Kościerzynie. Uczestniczyło w nim około 30 małżeństw wraz ze swoimi duszpasterzami.
Spotkanie rozpoczęliśmy w sali parafialnej. Kapłani i małżonkowie przybyli, wysłuchać konferencji na temat nowego dzieła Wieczory dla Małżonków. Po wprowadzeniu księdza i pary małżonków wszyscy małżonkowie zostali zaproszeni do dialogu, który pomógł umocnić więź małżeńską i dziękować Bogu za wielkie rzeczy, które czyni dla nich nieustannie. Konferencja o budowaniu więzi i pielęgnowaniu miłości małżeńskiej była wyzwaniem i zadaniem. Drogę do szczęścia małżeńskiego budowaną na fundamencie modlitwy i słowa Bożego odniesiono do, prawidłowej relacji małżeńskiej, różnic wypływających z odmienności płci, wzajemnego doceniania się i dialogu.
Kolejnym punktem wydarzenia była Msza św. pod przewodnictwem księdza biskupa Ryszarda Kasyny. Ksiądz biskup wygłosił homilię, w której zachęcał do całkowitego oddania się woli Boga Ojca na wzór Matki Bożej. Motywował małżonków do odkrywania cudownej więzi małżeńskiej budowanej na łasce sakramentu małżeństwa. Mówił, że jest to dar zobowiązujący do dawania świadectwa Prawdzie, iż małżeństwo to droga do szczęścia, do nieba.
Po Mszy Świętej ksiądz biskup wręczył małżonkom i kapłanom powołania do posługi koordynatorów poszczególnych dekanatów. Był też czas na ogłoszenia i odpowiedzi na pytania, których udzielali ksiądz dr Wojciech Klawikowski i ks. dr Sławomir Ałaszewski koordynujący dzieło Weekendów dla Narzeczonych i Wieczorów dla Małżonków. Przygotowano także gorący posiłek, a później przy kawie, herbacie można było porozmawiać w miłej atmosferze i jeszcze bardziej zacieśnić dotychczasowe więzi.
Bardzo dziękujemy wszystkim za obecność życząc przychylności Pana Boga w realizacji naszych planów i zamierzeń.