13 listopada 2016

Dzień formacyjny doradców 2016

Odbył się dzień skupienia doradców życia rodzinnego w dniu 13 listopada 2016 r.

W intencji doradców życia rodzinnego i wszystkich rodzin modlił się Biskup Diecezjalny Ryszard Kasyna. Msza św. była też diecezjalnym zakończeniem Roku Miłosierdzia. Biskup Kasyna dokonał też diecezjalnego aktu przyjęcia Chrystusa jako Króla i Pana.

Biskup przywołał słowa bł. Kard. John Henry Newmana:

Bóg stworzył mnie, abym wypełnił dla Niego jakąś określoną służbę. Powierzył mi jakąś pracę, której nie powierzył nikomu innemu.

Biskup mówił, że dzisiaj trzeba odnowić spojrzenie na rodzinę.

Zachęcał żebyśmy szukali dobrych przykładów życia małżeńskiego i rodzinnego, takie przykłady pociągają. Nie ma odrodzenia społecznego na szerszą skalę bez odrodzenia rodziny.

Biskup Diecezjalny dziękował doradcom życia rodzinnego i wszystkim zaangażowanym na rzecz rodziny.

Ksiądz Biskup do doradców

Całe kazanie Ks. Biskupa Ryszarda Kasyny

Po Mszy św. na temat Alkoholowego Zespołu Płodowego (Zespół FAS) mówił dr Krzysztof Liszcz.

Doktor medycyny, psychiatra, absolwent wojskowej akademii medycznej w Łodzi, absolwent studium terapii uzależnień Instytutu Psychologii Zdrowia, współzałożyciel i prezes fundacji na rzecz wspierania rozwoju dzieci z uszkodzeniem mózgu „Daj szansę”, od roku 2002 zaangażowany w działania dotyczące problematyki rodzicielstwa zastępczego i poalkoholowych szkód zdrowotnych u dzieci (Zespół FAS). Ekspert państwowej agencji rozwiązywania problemów alkoholowych oraz członek zespołu badającego rozpowszechnianie FAS w Polsce.

Jest ojcem adopcyjnym i zastępczym czwórki dzieci, również dotkniętych Zespołem FAS.

Założyciel i właściciel pracowni edukacyjnej „Aksjomat”. Prowadzi profesjonalne szkolenia dla nauczycieli, rodziców i opiekunów na tematy związane z zespołem FAS (ang. fetal alcohol syndrome) oraz konsultacje lekarskie dzieci i młodzieży.

Alkoholowy Zespół Płodowy FAS cz. 1.

Alkoholowy Zespół Płodowy FAS cz. 2.

Audycja w Radio Głos

Rozmowa na temat Alkoholowego Zespołu Płodowego, z drem Krzysztof Liszczem rozmawia ks. Sławomir Ałaszewski.