15 listopada 2015

Dzień Formacyjny Doradców 2015.11.15

Dr Wanda Półtawska była prelegentem na Spotkaniu formacyjnym dla Doradców Życia Rodzinnego Diecezji Pelplińskiej w dniu 15 listopada 2015 r.

Spotkanie dla doradców rodzinnych rozpoczęło się Mszą św., której przewodniczył bp Ryszard Kasyna. Ksiądz Biskup podziękował Doradcom Życia Rodzinnego za ich posługę na rzecz narzeczonych, małżonków i rodzin.

Po Mszy św. miało miejsce spotkanie formacyjne. Uczestniczyło w nim ponad 230 osób. Oprócz doradców rodzinnych przybyła grupa osób pragnących spotkać Panią Doktor Wandę Półtawską. Pani Doktor wiele lat współpracowała z ks. Karolem Wojtyłą w sprawach obrony życia ludzkiego i duszpasterstwa rodzin. Na fundamencie wieloletniej współpracy stała się przyjaciółką Ojca Świętego i cennym Jego konsultantem. Doktor Półtawska liczy już 94 lata. Mimo swojego dostojnego wieku poprowadziła w Pelplinie dwa godzinne wykłady na temat: „Ludzka płciowość i ludzka płodność”. Pani Doktor jest znakiem życia ducha, który ożywia słabe już ciało.

Wykład cz. 1.

Wykład cz. 2.