14 listopada 2010

Dzień formacyjny doradców 2010.11.14

W dniu 13 listopada 2010 roku miał miejsce kolejny dzień formacyjny doradców życia rodzinnego. Mszy świętej przewodniczył bp. Jan Bernard Szlaga. Podziękował on ks. Sylwestrowi Doberowi za dotychczas sprawowaną posługę duszpasterza rodzin diecezji pelplińskiej. Przywitał też nowego diecezjalnego duszpasterza rodzin, ks. dra Sławomira Ałaszewskiego, który wygłosił homilię.

Po Mszy świętej doradcy życia rodzinnego uczestniczyli w spotkaniu prowadzonym przez p. Leszka Dokowicza. Mówił on o swoim doświadczeniu współorganizowania dyskotek techno. Kiedy zorientował się, że jego pracodawcy są satanistami rozpoczął ucieczkę z tego świata, natychmiast udając się do Polski. W czasie wychodzenia z budynku gdzie odbywała się dyskoteka miał doświadczenie bycia prowadzonym przez aniołów.

Wstęp – bp Jan Bernard Szlaga

Homilia wygłoszona przez ks. dra Sławomira Ałaszewskiego