15 października 2014

Dzień Dziecka Utraconego 2014

W kilku miejscach Diecezji Pelplińskiej z okazji Dnia Dziecka Utraconego odprawiona została Msza św. z udziałem osieroconych rodziców.

Uczestnikami byli rodzice, rodzeństwo, krewni i przyjaciele dzieci zmarłych wyniku poronienia, śmierci okołoporodowej, w wyniku choroby, wypadku samobójstwa, zabójstwa lub innych okoliczności. Obecni na Mszy św. modlili się o siłę i pokój w sercu dla rodziców zmarłych dzieci, za ich rodzeństwo i o życie wieczne dla dzieci, które zmarły w wieku kilku, kilkunastu czy więcej lat. Takie spotkania modlitewne odbyły się w Tczewie, Starogardzie Gd., Chojnicach. W Grzybnie k. Kartuz taka Msza św. odbędzie się 8 grudnia.

Wszystkich rodziców po stracie dziecka zapraszamy na regularne Msze św., co 2 miesiące i spotkania po nich w Tczewie. Najbliższy termin zawsze w aktualnościach.

Tczew 2014.10.11

Starogard Gd 2014.10.15