25 czerwca 2022

ŚSR w Rzymie 2022.06.22-25

Spotkanie rodzin odbyło się w gronie delegacji z poszczególnych krajów.

W związku z epidemiczną formą spotkania rodzin ponad 40 osobowa pielgrzymka z diecezji pelplińskiej skupiała się na nawiedzeniu różnych miejsc Świętego Miasta.

Grupa uczestniczyła w Mszy św. przy grobie Jana Pawła II w dniu 23 czerwca 2022 r.

Głównym punktem pielgrzymki była Msza św. z Franciszkiem na zakończenie Spotkania Rodzin 25 czerwca 2022 r.

Większość osób, które uczestniczyły w pielgrzymce na Światowe Spotkanie Rodzin na co dzień angażuje się w duszpasterstwie rodzin diecezji pelplińskiej, jako prowadzący przygotowanie do małżeństwa w ramach Zespołu Dobry Początek, doradcy życia rodzinnego oraz pracownicy Centrum „Więź”.

Festiwal i Kongres Rodzin ŚSR Rzym 2022 – relacja KAI

Refleksje uczestników pielgrzymki z diecezji pelplińskiej

Mówią Robert i Violeta oraz Kamila i Przemek.

W dniu 25 czerwca 2022 r. była sprawowana Msza św., na której homilię powiedział homilię dotycząca życia rodzinnego.

Tekst homilii Franciszka w czasie Mszy św. na zakończenie Światowego Spotkania Rodzin w Rzymie 2022 r.

Refleksje pielgrzymów z diecezji pelplińskiej po Mszy św. z Ojcem Świętym

Mówią: Agnieszka i Szczepan z córką Anią, Jacek mąż Marty, Ania i Leszek oraz Bożena.

Pozostała część pielgrzymki do Rzymu