I Ogólne Spotkanie Zespołu Dobry Początek 2017

 W sobotę 28 października 2017 r. odbyło się Pierwsze Ogólne Spotkanie Zespołu "Dobry Początek".

Zespół tworzą pary małżeńskie i księżą prowadzący w diecezji pelplińskiej "Weekendy dla Narzeczonych z lekcją tańca" oraz "Wieczory dla Małżonków".W sanktuarium Matki Bożej Królowej Rodzin spotkało się 76 małżonków i 4 księży, którzy posługują w 14 miejscowościach diecezji prowadząc katechezę dla narzeczonych oraz małżonków metodą dialogowo-kerygmatyczną.


Uczestnicy zapoznali się z historią rozwoju dzieła "Weekendów dla Narzeczonych" i "Wieczorów dla Małżonków", brali udział w warsztatach dotyczących głoszenia kerygmatu oraz przeżywania uczuć. Uczestniczyli w adoracji Najświętszego Sakramentu medytując na temat dialogu z Bogiem i drugim człowiekiem. Następnie osoby tworzące Radę Koordynacyjną Zespołu "Dory Początek" nakreślili uczestnikom duchowość dzieła oraz praktyczne wskazówki dotyczące posługi narzeczonym i małżonkom. Spotkanie trwające 5 godzin zakończyło wręczenie Posług Odpowiedzialnych za prowadzenie Weekendów dla Narzeczonych oraz Kordynujących pracą w dekanatach gdzie jest więcej niż jedno miejsce prowadzenia WDN.

Dzieło prowadzone przez Zespół "Dobry Początek" rozwija się od wiosny roku 2013. Od tamtego czasu odbyły się 52 "Weekendy dla narzeczonych z lekcja tańca", w których uczestniczyły 804 pary narzeczonych. Zorganizowano też 5 "Wieczorów dla Małżonków". W dzieło jest zaangażowanych 29 księży oraz 71 par małżeńskich. Radę Koordynacyjną dzieła „Dobry Początek” toworzą: Violeta i Robert Poziemscy, Dorota i Sławomir Liss, ks. Sławomir Ałaszewski, ks. Wojciech Klawikowski.

 

 

Duszpasterstwo Rodzin
Diecezji Pelplińskiej

Kuria Diecezjalna Pelplińska
Pokój 202
Ul. Biskupa Dominika 11
83-130 Pelplin

Więcej: kontakt

Tagi