21 czerwca 2015

RDN w Pelplinie 2015.06.21

Odbyły się kolejne Rekolekcje dla Narzeczonych prowadzone przez stowarzyszenie Spotkania Małżeńskie.

Weekendowe przygotowanie do zawarcia sakramentu małżeństwa odbyło się w dniach od 19-21 czerwca 2015 r. w Collegium Marianum w Pelplinie.

Uczestnikami były 22 pary narzeczonych a prowadzącymi 3 pary małżeńskie, ksiądz i diakon, animatorzy Spotkań Małżeńskich diecezji pelplińskiej. Rekolekcje dla Narzeczonych są warsztatową formą przygotowania do zawarcia sakramentu małżeństwa, która opiera się na ukazywaniu nauki Kościoła popartej świadectwami życia małżonków i duchownych oraz na pracy własnej w parach narzeczonych.

Kolejne takie rekolekcje 9-11 października 2015 zapisy od 17 sierpnia, dane kontaktowe będą na naszej stronie.

Refleksje uczestników po rekolekcjach:

Jestem osobą skrytą. Rekolekcje pomogły mi zobaczyć, jak ważny jest dialog, że narzeczony oczekuje mówienia o wszystkim a nie tylko o wybranych aspektach życia.

Podobało mi się, że mogliśmy wyjechać, zostawić codzienność i być ze sobą.

Rekolekcje usprawniły nasz dialog i zwróciły uwagę na duchowy aspekt życia.

Miałem negatywne nastawienie do rekolekcji i właściwie to narzeczona przyciągnęła mnie tutaj siłą, ale jestem bardzo zadowolony, że przyjechałem.

Rekolekcje utwierdziły mnie w tym, że dojrzałam do małżeństwa.

Jesteśmy razem 7 lat i przeżyliśmy razem różne rekolekcje, ale dopiero na tych w centrum byliśmy my i nasza relacja.

Utwierdziłam się tym, że dokonałam właściwego wyboru.

Mieliśmy dwa dni wyłącznie dla siebie.

Zobaczyłem jak ważne jest budowanie wzajemnych relacji.