2 maja 2013

można było zobaczyć
szczęśliwe rodziny

Szczęśliwe rodziny przeszły ulicami Starogardu

„Kierunek: Rodzina!” to hasło Marszu dla Życia i Rodziny, który przeszedł ulicami Starogardu Gdańskiego w niedzielę 2 czerwca 2013r. Ponad dwustu uczestników wyruszyło z Rynku, by barwnym orszakiem przemaszerować ulicami: Chojnicką, Lubichowską, Pomorską aż do kościoła św. Wojciecha.

Marsz dla Życia i Rodziny był jednym z elementów obchodów Dnia Rodzin Starogardu Gdańskiego, święta które po raz drugi odbyło się w naszym mieście. Marsz zakończył się Mszą św. w intencji rodzin całego miasta oraz festynem parafialnym organizowanym przez parafię św. Wojciecha.

Celem Marszu było pokazanie przywiązania do wartości rodzinnych i szacunku dla życia każdej osoby, od poczęcia do naturalnej śmierci. Marsz miał zwrócić uwagę, że jedynym dobrym kierunkiem rozwoju społeczeństwa jest troska o rodzinę. Organizatorzy marszu podkreślają, że Marsz nie jest aktem politycznym, nie jest protestem przeciwko żadnej partii ani poparciem dla innej. Ma on na celu  pokazać, że społeczeństwo za największą wartość uważa życie rodzinne a państwo ma obowiązek to uszanować i wspomagać rodzinę. Wydarzenie na ulicach Starogardu odbyło się w łączności z ponad stu miastami całej Polski, gdzie w ostatnich tygodniach również odbyły się Marsze dla Życia i Rodziny.

Organizatorami Marszu były Wspólnoty Rodzin Starogardu Gdańskiego, partnerem Duszpasterstwo Rodzin Diecezji Pelplińskiej.