Tobiasz i Sara

wdn„Przed wiekami Bóg przeznaczył was dla siebie” (Tb 6,18) - wokół tych Bożych słów 18 par małżeńskich z Diecezjalnego Zespołu Dobry Początek od 10 do 12 lutego 2017 r. w Straszynie przeżywało rekolekcje ewangelizacyjne „Tobiasz i Sara”.

Spotkania poprowadził ks. Adam Bajorski MSF z trojgiem osób świeckich związanych z Kościołem Domowym. Uczestnikami były pary małżeńskie i księża zaangażowani w prowadzenie Weekendów dla narzeczonych z lekcją tańca na terenie całej diecezji pelplińskiej.

Małżeństwa uczestników kolejny raz zapraszały Boga do swojej relacji, doświadczały mocy modlitwy wspólnotowej. Przekonywali się, że modlitwa małżeńska jest podstawą w budowaniu więzi z Bogiem i między sobą. Świadomość tego, że Bóg wybrał małżonków i przeznaczył dla siebie oraz odnowienie przyrzeczeń małżeńskich stały się dla uczestniczących małżeństw podstawą doświadczenia jeszcze większej miłości i radości. Otwartość na Ducha Świętego oraz przeżywanie małżeństwa i jego zadań z Jezusem to najlepsze świadectwo wiary. Duch Święty prowadził uczestników, otwierał i nieustannie zaskakiwał. Kurs "Tobiasz i Sara" pokazał małżonkom jak budować swoją wspólnotę na Bogu i z Nim, aby być szczęśliwym. W świetle historii Tobiasza i Sary małżonkowie mogli popatrzeć na relacje między sobą i z Panem Bogiem. Wiele par przyjechało na rekolekcje, aby te relacje udoskonalać oraz na nowo odkryć, że ich związek to spotkanie dwóch wspólnot osób: Boga w Trójcy Jedynego z małżeństwem, które stanowi jedność męża i żony. Prowadzący wielokrotnie podkreślali, że chrześcijańskie rodziny są małymi Kościołami. Urzeczywistnia się w nich królestwo Boże, a przez swoje promieniowanie oddziałują na świat, który je otacza. Był to bardzo intensywny czas, pełen aktywizacji i głębokich przeżyć duchowych. Niech Bóg będzie uwielbiony w tych niezwykłych rekolekcjach, uczestnikach, prowadzących i wszystkich posługujących.

Zespół Dobry Początek zaprasza narzeczonych do udziału w Weekendzie dla narzeczonych z lekcją tańca. Terminy i zapisy: www.ewangelizacjapelplin.pl.


 

 

Duszpasterstwo Rodzin
Diecezji Pelplińskiej

Kuria Diecezjalna Pelplińska
Pokój 202
Ul. Biskupa Dominika 11
83-130 Pelplin

Więcej: kontakt

Tagi