Rekolekcje dla narzeczonych 2013.06.14

rekolekcje dla narzeczonych19 par uczestniczyło
w rekolekcjach
przygotowujących do małżeństwa

W gmachu Collegium Marianum w Pelplinie w dniach od 14 do 16 czerwca 2013 r. odbyły się Rekolekcje dla narzeczonych. Wzięło w nich udział 19 par narzeczonych. Prowadzącymi byli animatorzy Spotkań Małżeńskich Państwo Iwona i Krzysztof Dolewa, Dorota i Sławomir Liss, ks. Sławomir Ałaszewski i ks. Wojciech Klawikowski. Rekolekcje tego typu polegają głównie na pracy własnej uczestników. Całość weekendu przebiega w taki sposób, że para małżeńska i ksiądz wprawadzają w kolejny temat, po czym narzeczeni wykonują zadanie w parach. Jest oczywiście również wspólna Msza święta, modlitwa i możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania. Rekolekcje są doskonałym sposobem na lepsze poznanie się przyszłych małżonków i wypracownie stylu wspólnego dialogu.