Rekolekcje 2016

rekolOdbyły się rekolekcje dla doradców życia rodzinnego 2016.

Swoim doświadczeniem wiary i przemyśleniami na temat teologii ciała Jana Pawła II dzielił się z uczestnikami ks. dr Sławomir Kunka. W dniach 8-10 lipca 2016 prelegent przybliżał doradcom rodzinnym tajniki myśli ukazującej świętość ciała ludzkiego.  W rekolekcjach brało udział 180 doradców rodzinnych diecezji pelplińskiej.

Ks. Kunka mówił, że Bóg zbawia nas przez ciało. Jest Bóg, jest człowiek a pomiędzy nimi Ciało Chrystusa. Najważniejszym ciałem dla człowieka wierzącego jest Ciało Chrystusa.

Ks. Sławomir mówił, że tylko Bóg może zaspokoić wszystkie pragnienia ludzkiego serca. Nie jest w stanie do końca ich zaspokoić nawet najlepszy współmałżonek.

Ktoś może powiedzieć, że lepiej by było gdyby Bóg stworzył człowieka bez "tej seksualności". "Nie!" - mówił rekolekcjonista - cielesność, seksualność jest święta. Pierwszym sanktuarium, w którym był złożony Najświętszy Sakrament było niepokalane łono Maryi.

Nagrania z rekolekcji

"On i ona - dzieci jednego Ojca"

1. Stworzenie jako dar Miłości. Wprowadzenie do "teologii ciała"

Pobierz w formacie MP3 (28.05MB)

2. Pierwotne doświadczenia Adama a nasze doświadczanie miłości

Pobierz w formacie MP3 (25MB)

3. Diabelska pokusa bycia „jak Bóg” a obraz Boży w człowieku

Pobierz w formacie MP3 (25.94MB)

4. Matka Boża

Pobierz w formacie MP3 (3.02MB)

5. Ojcostwo Boga a miłość oblubieńcza

Pobierz w formacie MP3 (43.23MB)

6. Mowa ciała. Przysięga i wierność

Pobierz w formacie MP3 (35.32MB)

7. Rodzina w drodze do domu Ojca

Pobierz w formacie MP3 (29.7MB)

bpMszę św. na zakończenie rekolekcji sprawował bp. Wiesław Śmigiel. Mówił, że w ważnej choć czasem niełatwej posłudze doradcy rodzinni nie są sami, jest z nimi Jezus Chrystus. Ksiądz Biskup po zakończonej Mszy św. wręczył misje kanoniczne nowym doradcom życia rodzinnego, którzy ukończyli szkolenie w dekanacie skarszewskim i łebskim.