Hospicyjna Opieka Perinatalna

hospicjumHospicyjna Opieka Perinatalna

Informacja o ciężkiej chorobie nienarodzonego jeszcze dziecka jest dla jego bliskich wielkim szokiem i powoduje często poważny kryzys emocjonalny i duchowy oraz, w obliczu tak poważnej diagnozy, wszechogarniające poczucie braku sensu i bezradności.

W tym czasie rodzina potrzebuje fachowej pomocy psychologicznej, a także wsparcia medycznego i społecznego.

Głównym zadaniem Hospicyjnej Opieki Perinatalnej jest pomoc rodzicom i rodzeństwu mającego się urodzić dziecka, u którego wykryto wadę letalną oraz zapewnienie właściwej opieki nad chorym dzieckiem, skupionej na stworzeniu mu odpowiedniego komfortu życia i możliwości godnej śmierci.

Hospicyjna Opieka Perinatalna przy Hospicjum im. ks. E. Dutkiewicza SAC w Gdańsku to pierwsza tego typu inicjatywa na Pomorzu, a druga w Polsce.

Kontakt: Hospicjum dla Dzieci i Dorosłych im. ks. E. Dutkiewicza SAC