28 września 2015

ŚSR w Filadelfii 2015.09.22-27

W Światowych Dniach Rodzin w Stanach Zjednoczonych w dniach 22-27 września 2015 r. brała udział grupa pielgrzymów z diecezji pelplińskiej i archidiecezji gdańskiej.

Po odwiedzinach parafii ojców karmelitów w Nowym Jorku 14 – osobowa grupa pielgrzymów gościła w polskiej parafii pw. św. Wojciecha w Filadelfii. Oczekując na spotkanie z Ojcem Świętym pielgrzymi uczestniczyli w Mszach świętych i wieczorach modlitewnych razem z Polonią Amerykańską. Jeden taki wieczór był prowadzony przez księży i małżonków z naszej grupy pielgrzymkowej.

Uczestnikami wyjazdu byli między innymi diecezjalna para doradców życia rodzinnego Anna i Tomasz Baranowscy, ks. Krzysztof Naczk dyrektor Centrum Psychologiczno-Pastoralnego „Więź” oraz ks. Sławomir Ałaszewski diecezjalny duszpasterz rodzin. Jednym z punktów pielgrzymki była modlitwa w „Amerykańskiej Częstochowie” w Doylestown. Pielgrzymi w sobotę uczestniczyli w Festiwalu Rodzin a w niedzielę w Mszy świętej sprawowanej przez Ojca Świętego Franciszka.

Biskup Grzegorz Kaszak, mówi o historii i znaczeniu Światowych Spotkań Rodzin, ks. Biskup przez wiele lat pracował w Rzymie w Papieskiej Radzie ds. Rodziny

Festiwal Rodzin Filadelfia 2015

Przemówienie Franciszka w czasie Festiwalu Rodzin

Homilia na zakończenie ŚSR w Filadelfii

Prosto z Filadelfii relacja uczestników dla Radia Głos

Refleksja ks. Sławomir Ałaszewski, Anna i Tomasz Baranowski

Na spotkaniu w Starej Kiszewie na temat Światowego Spotkania Rodzin mówili diecezjalny duszpasterz rodzin diecezji pelplińskiej oraz diecezjalni doradcy życia rodzinnego

Audycja refleksja uczestników

Przemyśleniami na temat przesłania Światowego Spotkania Rodzin oraz wrażeniami z uczestnictwa w tym wydarzeniu dzielą się Anna i Tomasz Baranowscy oraz ks. Sławomir Ałaszewski

Anna i Tomasz Baranowscy są Diecezjalną Parą Doradców Życia Rodzinnego Diecezji Pelplińskiej, ks. Sławomir Ałaszewski Diecezjalnym Duszpasterzem Rodzin Diecezji Pelplińskiej.

Miłość jest naszą misją. Refleksja Krystyny Krzych

Obraz Świętej Rodziny w Filadelfii

Pielgrzymi byli gościnnie przyjęci najpierw u ojców karmelitów w Nowym Yorku, następnie w parafii polskiej w Filadelfii. Uczestniczyli oni w części wykładów i spotkań w czasie Kongresu Rodzin. Część uczestników pielgrzymki miała okazję pomodlić się w Amerykańskiej Częstochowie.

W sobotę pielgrzymi udali się na Festiwal Rodzin z udziałem Franciszka. W niedzielę pielgrzymi uczestniczyli w Mszy św. pod przewodnictwem Ojca Świętego Franciszka w B. Franklin Parkway w Filadelfii.