4 lipca 2022

Nowy Dyrektor Krajowego Ośrodka Duszpasterstwa Rodzin KEP 2022

Ks. dr Robert Wielądek został Dyrektorem Krajowego Ośrodka Duszpasterstwa Rodzin KEP.

Ks. dr Robert Wielądek – urodzony w 1981 roku w Wołominie. Przyjął święcenia w czerwcu 2006 roku i jest księdzem diecezji warszawsko-praskiej.

W latach 2007-2012 odbył studia doktoranckie w Instytucie Teologii Praktycznej i Katechetyki na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim, zakończone obroną pracy pt. „Znaczenie chrztu w życiu chrześcijanina”. Odbył również studia podyplomowe z poradnictwa i psychoterapii.

W czerwcu 2015 r. został diecezjalnym duszpasterzem rodzin. W lutym 2016 roku ustanowiony przez papieża Franciszka misjonarzem miłosierdzia. Jest wykładowcą teologii pastoralnej i duszpasterstwa rodzin w Wyższym Seminarium Duchownym Diecezji Warszawsko-Praskiej.

Prowadzi rekolekcje, dni skupienia oraz kierownictwo duchowe małżonków i rodzin. Od 11 lat jest opiekunem wspólnoty dla małżeństw „Radość Miłości”, którą aktualnie tworzy ponad 50 par małżeńskich.

Nowemu Dyrektorowi KODR gratulujemy i życzymy wielu sił oraz prowadzenia Ducha Świętego!

Źródło: www.kodr.pl